Americká bezúčelová hypotéka

Jste v situaci, kdy potřebujete půjčit vyšší obnos peněz, ale nechcete či nemůžete uvést účel, k čemu peníze využijete? Právě pro tyto případy je tu takzvaná Americká hypotéka, tedy druh půjčky, ve které si můžete půjčit bezúčelně vyšší obnos peněz.


Hypotéka bez účelu na cokoliv

Díky této hypotéce si tak můžete půjčit prakticky na cokoliv. Samozřejmě je ale také potřeba počítat s tím, že stejně jako v případě jakéhokoliv jiného hypotečního úvěru, tak i zde se ručí zástavou nemovitosti, neboť výše půjčky se pohybuje obvykle minimálně v řádu statisíců.

Co se týče výše poskytnutých peněz, tak u tohoto typu Americké hypotéky je to až 75% hodnoty zastavené nemovitosti. Samozřejmě v některých případech může být toto procento vyšší nebo nižší než jinde, někde dokonce není ani stanovena maximální hranice půjčky, která je tedy ohraničena pouze procentuální hodnotou. U některých (nebankovních) společností je dokonce poskytnuto až 100% částky z hodnoty zastavené nemovitosti. Pokud vás také zajímá, jaká je minimální částka, tak i ta je rozlišná, ale nejčastěji se pohybuje okolo sta tisíc korun.

Také je jasné, že jeden člověk na splácení takovéto objemné půjčky sám nestačí. Proto je možné, aby si o jednu hypotéku zažádalo více lidí dohromady, kteří poté budou splácet svou část. Navíc dalším kladným faktorem je to, že splácet hypotéku můžete až dvacet let.

Pokud jste se tedy již rozhodli, ovšem stále nevíte, u kterého poskytovatele si tuto hypotéku vzít, máte dvě možnosti. A to buď bankovní či nebankovní společnosti. Pokud banka vaši žádost zamítne, můžete se zkusit poptat v nebankovním sektoru, kde navíc mnohdy nebývá nahlíženo do registru dlužníků, na celkové příjmy a podobně, díky čemuž je větší šance na získání hypotéky. Samozřejmě je ovšem nutné počítat s vyššími úroky.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.