Co znamená pojem "konsolidace"

Konsolidace je procedura spočívající ve sjednocení všech Vašich půjček v jeden úvěr, který bude spravovat nový věřitel.
 
Proces konsolidace funguje tím způsobem, že se všechny Vaše dosavadní úvěry sloučí v jeden jediný. Libovolný počet probíhajících půjček u různých bankovních i nebankovních společností  se "přetransformuje" pouze v jeden závazek. Nový věřitel tak za Vás v podstatě převezme veškerou zodpovědnost za úhradu Vašich závazků a po Vás bude žádat jen jednu pravidelnou měsíční splátku. 
 
Konsolidace má za úkol výrazně Vám zjednodušit orientaci ve Vašich dluzích.

Pro koho je konsolidace určena?

Konsolidace se vyplatí každému, kdo se přestal orientovat ve svých "roztroušených" závazcích.
 
V posledních letech je "moderní" se zadlužovat. Nabídek všemožných půjček, kontokorentních úvěrů, výhodných hypoték, kreditních karet a úvěrů s nízkou úrokovou sazbou je na trhu nepřeberné množství. Právě tyto nabídky, které se zdají přímo neodolatelné člověka doslova "bombardují" s tak železnou trpělivostí a ještě železnější pravidelností, že stačí opravdu málo, aby se nechal "ukecat" a spadl do nechtěných dluhů rovnou po hlavě. 
 
Právě pro ty, kteří mají tolik dluhů, že ani neví, kde jim hlava stojí, nemají ponětí, kde jedna jejich půjčka končí a druhá začíná, je určena konsolidace půjček
 

Výhody konsolidace půjček

První nespornou výhodou, kterou konsolidace nabízí, je možnost většího přehledu o svých financích a závazcích.
 
Konsolidace půjček, dluhů a úvěrů je opravdu šikovným a velmi výhodným nástrojem pro snížení výdajů, které musíte vynaložit na splácení různých půjček a úvěrů. 
 
Výhody:
 • sloučení všech půjček do jedné, která bude mnohem přehlednější
 • pravidelná měsíční splátka může klesnout do nižších částek, které pro Vás budou snesitelnější
 • někteří věřitelé nabízí při řádném splácení navýšení úvěru na Vámi libovolný účel
 • kdykoli si můžete upravit Vás splátkový kalendář, který můžete přizpůsobit Vašim potřebám
 • konsolidace není omezená na jeden druh půjčky, což Vám nabízí i konsolidaci kreditních karet či kontokorentů
 • můžete si stanovit datum, ve kterém budete splátku platit, díky čemuž se nebudete muset vydávat z peněz v den, kdy je nutně potřebujete
 • dobu splatnosti si můžete znovu dohodnout a splácet můžete až 120 měsíců
 • nepotřebujete žádného ručitele ani zástavu
 • půjčku můžete kdykoli předčasně splatit bez jakýchkoli finančních postihů
 • získáte možnost pojištění se proti nemoci splácet -  z důvodu neschopnosti splácet, nemoci, ztráty zaměstnání a dalších
Výhody, bonusy či benefity se u jednotlivých poskytovatelů konsolidací můžou lišit. Základní výhody ale zpravidla zůstávají u všech stejné. Je dobré, abyste si před tím, než poskytovatele zkontaktujete, prohlédli podmínky, které uplatňuje. To Vám hodně pomůže při výběru toho "správného" poskytovatele, který Vám dokáže pomoci s dluhy, díky kterým už nevíte kudy kam
 

Kdo může o konsolidaci zažádat?

O konsolidaci může požádat občan České republiky, který dosáhl věkové hranice 18. let. Žadatel v žádném případě nesmí být trestně stíhán a podmínkou je i způsobilost k právním úkonům
 
V bance přeložíte dva platné doklady totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas), veškeré smlouvy k půjčkám včetně všech dokumentací, které se k nim vztahují a doklad o zaměstnání po případně doložíte výši Vašeho měsíčního příjmu. 
 
Na základě toho se banka rozhodne, zda Vám službu konsolidace půjčky nebo úvěru poskytne či nikoli.
 
Finanční instituce, které konsolidaci nabízí
Na trhu je neuvěřitelný výběr společnosti, které konsolidaci půjček, úvěrů a dluhů umožňují.
 
Mezi nejznámější a nejvyhledávanější finanční instituce v České republice patří:
 • Česká spořitelna
 • GE Money Bank
 • ČSOB
 • Cetelem
 • Home Credit
Před výběrem instituce, u které si necháte úvěry zkonsolidovat, pečlivě projděte všechny informace, které jsou dostupné. Zaměřte se na dobu splácení, poplatky za vedení účtu a úrokovou sazbu. Neuškodí věnovat pozornost ani nově přidaným finančním prostředkům. 
 
Mějte na paměti, že čím delší bude doba splácení, tím více zaplatíte na konečné částce. Doložíte-li ale všechny potřebné doklady a nebudete ve zpoždění s placením nějaké splátky, konsolidování by mělo proběhnout dle Vámi vybraných parametrů nebo Vám úvěrová společnosti upraví dobu splácení vzhledem k výši splátky
 

ČESKÁ SPOŘITELNA

Česká spořitelna je díky počtu svých klientů největší bankou v České republice.
 
Počet klientů u České spořitelny přesáhl 5 milionů. Banka své služby nabízí drobnějším klientům, malým i středním podnikům, ale i městům a obcím
 
KONSOLIDACE
 
U České spořitelny nezáleží na tom, od koho máte své kreditní karty, úvěry či půjčky. Banka Vám nabízí sjednocení všech Vašich závazků, které nepřesáhnou částku vyšší než 600.000,-Kč, a nahradí je jednou jedinou

Výhodou je, že nemusíte vůbec nic zařizovat ani platit. Získáte peníze, se kterými si můžete dělat "co chcete" a využít je na účely, které potřebujete. 
 
Při návštěvě pobočky České spořitelny budete seznámeni s podmínkami a všechno Vám bude pečlivě vysvětleno. V bance posoudí možnosti i rizika a vyhodnotí, zda je pro Vás konsolidace Vašich půjček možná či nikoli
 
Česká spořitelna navíc ke každé konsolidaci nabízí řadu výhod, které jistě oceníte.
 • možnost 2x si odložit řádnou měsíční splátku
 • možnost snížení nebo zvýšení měsíční splátky dle Vašich potřeb a to až o 50%
 • do 60 dnů od podepsání smlouvy od ní můžete odstoupit a to zcela bezplatně
 • možnost získat veškeré potvrzení, které jsou potřeba ke sloučení půjček
 • změna data měsíční splátky
Česká spořitelna výhodně sloučí všechny Vaše stávající půjčky do jedné.
 • Mnohem nižší splátky - každý měsíc budete splácet mnohem méně, než doposud. Splátky budou "nižší" řádově až o několik stovek až tisíce korun. Jedna celková splátka bude menší než součet všech splátek. A navíc nemusíte platit žádné poplatky zvlášť za každý úvěr.
 • Získání hotovosti navíc - nejen že si u České spořitelny zkonsolidujete Vaše stávající závazky, ale můžete získat i finanční hotovost navíc, kterou můžete použít dle Vašeho uvážení.
 • Splácení je bezpečnější - již se Vám nestane, že byste zapomněli na nějakou splátku. Budete-li mít všechny své dluhy "pohromadě", splácení pro Vás bude jednodušší a mnohem pohodlnější. 
 

GE MONEY BANK

GE Money Bank je instituce, která na českém trhu působí od roku 1998, dříve však známá pod jménem GE Capital Bank.
 
GE Money Bank se specializuje na bankovní služby, které poskytuje fyzickým osobám a podnikatelským subjektům - především malým a středním podnikům.
 
KONSOLIDACE
 
GE Money Bank nabízí sjednocení Vašich půjček, úvěrů, kontokorentů a dluhů do maximální výšky až 700.000,-Kč. Všechny tyto závazky sloučí do jednoho jediného, čím ušetří Váš čas a především peníze.
 
Podmínky, které musíte splňovat pro schválení konsolidace u finanční instituce GE Money Bank, jsou podobné, jako u ostatních služeb, které tato banka nabízí. 
 
Váš věk musí být vyšší než 18 let a musíte mít u GE Money Bank zaveden běžný účet. Aby vůbec bylo možné provést konsolidaci půjček u GE Money Bank, musíte doložit doklady ke všem ostatním půjčkám u jiných bankovních společností. Dalším důležitým kritériem je, že nesmíte být v prodlení se splátkou u jiných společností. Celková výše konsolidovaných půjček nesmí přesáhnout 300.000,-Kč.
 
U GE Money Bank můžete konsolidovat závazky jiných bank i splátkových společností.
 • nepotřebujete ručitele ani zástavu
 • sami si můžete rozvrhnout dobu splácení a to až na 96 měsíců
 • sami si můžete i zvolit datum, ke kterému budete pravidelnou měsíční splátku platit
 • splácení probíhá u GE Money Bank tím nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem a to pravidelným inkasem z účtu vedeného u GE Money Bank
 • veškeré vyřízení konsolidace udělají za Vás, navíc ho máte zcela zdarma
 • nebudou Vám účtovány žádné poplatky za sjednání úvěrového účtu či jeho správy
 • k dispozici Vám bude i pojištění  schopnosti splácet
GE Money Bank ze všech Vašich nepřehledných závazků udělá jeden přehledný.
 • Úprava splátkového kalendáře - kdykoli si můžete upravit Váš splátkový kalendář čistě podle Vašich osobních potřeb.
 • Sloučení do jedné zpřehlední splácení - již se nebudete muset obávat, že jste na nějakou splátku pozapomněli. Ani nebudete muset "plašit" jestli jste tuhle půjčku již zaplatili nebo ne.
 

ČSOB

Československá obchodní banka, známá pod zkratkou ČSOB, je finanční instituce působící na českém a slovenském trhu.
 
ČSOB se specializuje na poskytování služeb fyzickým osobám a podnikatelským subjektům. Banka za své poskytování služeb byla i několikrát oceněna.  
 
KONSOLIDACE
 
Proč se starat o více půjček, jejichž splátky se prolínají a Vy už kolikrát nevíte, kterou jste platili a kterou teprve zaplatit musíte. ČSOB Vám nabízí konsolidaci až do výše 600.000,-Kč a dobu splatnosti v délce od 1 roku do 8 let.
 
O konsolidaci u ČSOB můžete zažádat, jste-li plné svéprávní a máte – po případně si zařídíte - ČSOB konto nebo ČSOB Aktivní konto. Musíte mít 2 platné doklady totožnosti (občanský či řidičský průkaz, cestovní pas) a doložíte Váš příjem. 
 
ČSOB Konsolidace nabízí klientovi jednoduchý způsob jak sloučit úvěrové produkty. Klient tak má možnost snížit své měsíční zatížení.
 • možnost snížení či zvýšení splátek dle Vašich potřeb
 • půjčku můžete bezplatně vrátit do 30. dní
 • splátku si můžete v případě potřeby odložit až o 3 měsíce, což jistě oceníte ve chvíli, kdy nebudete mít finance na její splacení
 • navíc máte možnost 3. splátek zcela zdarma
 • veškerou potřebnou administraci banka vyřídí za Vás - ušetří spoustu Vašeho času
 

CETELEM

Cetelem je česká nebankovní instituce, která svou činnost zahájila již v roce 1997. 
 
Specializuje se především na půjčky a spotřebitelské úvěry. Nejznámějšími produkty, které tato finanční instituce nabízí jsou osobní půjčky, kreditní karty či úvěry na nákup vozidla.
 
KONSOLIDACE
 
Tato finanční instituce Vám nabízí konsolidaci až do výše 1.000.000,-Kč.
 
Konsolidace od finanční instituce Cetelem může být tím pravým řešením pro Vás. S Konsolidací od Cetelem snadno sjednotíte své půjčky do jedné a navíc získáte dodatečné prostředky na své nové plány.
 • možnost postupného čerpání prostředků na "umořování" dluhů
 • nikdo po Vás nebude chtít žádné doklady o tom, kolik peněz dlužíte a komu je dlužíte
 • nabídka konsolidace i kreditních karet a kontokorentních úvěrů
 • sami si můžete zvolit délku splácení a to od 6 do 120 měsíců - je to jen na Vás a Vašich možnostech půjčku splácet
 

HOME CREDIT

Společnost Home Credit je nebankovní instituce, která v České republice působí již od roku 1997. Od té doby se nabídka společnosti široce rozrostla a v dnešní době patří mezi jedny z nejvyhledávanějších finančních institucí.
 
Home Credit se specializuje převážně na spotřebitelské financování. Poskytuje je zejména formou nákupu na splátky úvěrových a kreditních karet či hotovostních úvěrů
 
KONSOLIDACE
 
Finanční společnost Home Credit Vám může nabídnout možnost konsolidace Vašich půjček až do výše 300.000,-Kč.
 
Nejvýhodnější konsolidace půjček vám umožní ušetřit každý měsíc nemalé peníze na splátkách vašich úvěrů.
 • díky konsolidaci u Home Credit můžete díky nižším splátkám ušetřit až 61%
 • u společnosti Home Credit se konsolidace automaticky pojí s menším úrokem
 • vše můžete vyřídit z pohodlí Vašeho domova
 • obejdete se bez složitého a zdlouhavého papírování, které stojí zbytečný čas
 • online žádost o půjčku
Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.