Daňový ráj

Pokud se chcete vyhnout placení daní, respektive tyto poplatky co nejvíce minimalizovat, je zde jeden legální způsob jak na to. Daňové ráje.

Jak ušetřit firemní peníze

 Právě v daňových rájích, které také mohou být označeny například za daňový přístav, jsou velmi znatelně zvýhodňovány firmy, které mají sídlo v zahraničí. Jejich zisky jsou poté právě zdaňovány velice zanedbatelně.

Další obrovskou výhodou je i to, že ty firmy, které mají vedení v jiné zemi se úplně vyhnou placení daně z příjmu a také neplatí clo za dovoz, ať již hmotného či nehmotného, investičního majetku.

Samozřejmě nic není zadarmo či beze snahy a i v tomto případě musejí firmy, které chtějí využívat daňových rájů, splňovat jisté podmínky, které jsou následující.

V dané zemi, kde je daňový ráj, nesmí společnost provádět žádnou podnikatelskou aktivitu a stejně tak nemůže společnost získávat finanční prostředky ze zdrojů té země. V neposlední řadě poté musejí být držiteli kapitálových podílů cizinci, nikoliv místní občané. Z toho vyplývá, že se do těchto zemí přesune zahraniční kapitál (finance) a vytvoří se zde hospodářské a finanční centrum. Proto daňové ráje poskytují zejména země, které nejsou rozlohou příliš velké a které také nemají moc obyvatel. V některých případech dokonce zaregistrované společnosti převyšují počet obyvatel dané země.

Ovšem na rostoucí popularitu daňových rájů se koukají skrz prsty zejména vyspělé země, které díky tomu přicházejí o poměrně vysoké částky peněz a to pro to, že je nutné snižovat daňové zatížení. Co se týče základního rozdělení zemí označené jako daňové ráje, tak jsou dvě možnosti.

První je označená jako offshore společnost. Těch je každý rok zakládáno mnoho a jejich počty se za toto časové období navyšují až o desetitisíce. Musí však dodržet tři důležité body, kterými jsou - udržení sídla v daňovém ráji, kde také bude firemní zástupce a vládě té země se bude odvádět pravidelný poplatek, který je ovšem minimální.

Druhá možnost je onshore, kdy mají společnosti sídlo ve své vlastní ekonomice, ale využívají v daňových rájích slev na dani či daňových úspor, případně i dalších výhod.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.