Dětské konto a platební karta

Požaduje po vás vaše dítě svou vlastní platební kartu a tím pádem i svůj vlastní bankovní účet? Bojíte se ale, že s tím budou jen samé problémy a že vaše dítě bude zbytečně utrácet a přijde tak do mínusu nebo máte strach, že někde ztratí svou kartu a někdo mu z ní neprávem vybere veškeré jeho úspory? Případně máte obavy i o to, že není na svůj vlastní bankovní účet s kartou dost zralé? Samozřejmě, jisté obavy jsou na místě, ovšem vlastní bankovní konto pro vaše dítě má i plno výhod.


Konto lze zřídit v každé bance či spořitelně

Stačí jen vyplnit formulář, dát společnosti pár podpisů a konto je do několika dnů zřízené a plně funkční. Pokud se bojíte, že se vaše dítě dostane do mínusu a neoznámí vám to včas a vy to zjistíte až tehdy, kdy budete za něj muset splácet „půjčenou“ částku, tak v tomto případě ke starostem mít důvod nemusíte.

 

Všechny dětské účty nepodporují možnost kontokorentu, což znamená, že nelze přesáhnout jakoukoliv finanční částku do mínusu. Další výhodou je ta, že pokud bude mít vaše dítě svou kartu stále při sobě a naskytne se situace, kdy bude nutně potřebovat peníze a zrovna nebude mít k dispozici hotovost, jednoduše si v nejbližším bankomatu peníze vybere nebo zaplatí přímo kartou. Je to tedy jednodušší i pro vás, že svému dítěti můžete posílat kapesné na účet a nemusíte mu dávat peníze do ruky, které stejně ihned utratí. Kartu lze také pojistit, pokud by došlo k její ztrátě nebo dokonce k jejímu odcizení. Jednoduše se zavolá na pobočku konkrétní banky nebo spořitelny a požádá se o zablokování platební karty.

 

A pokud chcete mít výdaje vašeho dítěte stále pod kontrolou, lze aktivovat rodičovskou kontrolu. Někde již dokonce existuje ta možnost, že vám bude automaticky zaslána sms zpráva po placení kartou nebo po vybrání z bankomatu.

Samozřejmostí je, že pokud nebudete s touto nabízenou bankovní službou spokojeni, jednoduše účet zrušíte.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.