Dokážete kormidlovat svou loď na rozbouřeném moři půjček...?Nebo půjdete ke dnu?

Dokážete kormidlovat svou loď na rozbouřeném moři půjček...?Nebo půjdete ke dnu?

Ach ty půjčky! Dnešní svět je jimi zcela zahlcen! S půjčkou se probouzíme - to když si v ranním spěchu poslechneme ranní zpravodajství, které nám nezapomene připomenout následky při řádném neplacení půjček, s půjčkou obědváme - to když nám naše kolegyně z práce líčí, jak si hodlá vzít rychlou půjčku na ledničku a s půjčkou se ukládáme k spánku, to když si před spaním přečteme časopis, na jehož zadní straně na nás kouká další půjčka slibující nejnižší úroky! 

Není  divu, že si tak připadáte jako rybář s chatrnou loďkou na rozbouřeném moři, kdy kolem vás krouží žraloci v podobě vysokých úroků, lichvářů, exekutorů...a vy si přejete jediné - najít klidnou zátoku, v níž byste si alespoň na chvilku od pojmu půjčka odpočinuli. 

Ovšem před tím, než tak učiníte, bude potřeba ještě pořádně zaveslovat, obzvláště pokud i vy stojíte před rozhodnutím vzít si půjčku. Co tedy dělat, abyste na rozbouřeném moři půjček dopluli zdárnému cíli? Tipy a rady k vyhození záchranné kotvy najdete v následující

Kde hledat?

Půjčky a zase ty půjčky

Na otázku, kde hledat půjčku můžeme s humorem odpovědět: "hledat nemusíme, půjčka si nás najde sama" a nebudeme tak daleko od pravdy. Ve skutečnosti nemáme na mysli nóblesní dámu, která vám jednoho krásného dne zaklepe na dveře a v honoských šatech vám z kabelky vytáhne potřebný obnos peněz. Ale sami asi přikyvujete, že kdekoliv jdete, pojem půjčka je vám stále na očích. Ať už jako plakát na vysokých budovách, na zadních stránkách novin a časopisů, o půjčce slyšíme i v rádiu, v televizi, zkrátka  a dobře o půjčce si povídají i vrabci na střeše. Zde se však doporučuje nečekat, až k vám půjčka dorazí sama a dle sebe si vybrat takovou, která vám padne na míru. Zajít můžete na pobočku bank, pokud máte zájem o bankovní půjčku, o možnosti půjčení peněz se však můžete informovat i na internetu, kde najdete krom bankovních i nebankovní rychlé půjčky. 

Jak si ověřit solidnost věřitele? 

To, že jste narazili na půjčku, která se tváří jako nejlepší možnost ještě neznamená, že nejlepší možností opravdu je. Jak tedy ověřit solidnost věřitele? Na začátku postačí pár jednoduchých rad. Už jste slyšeli o dané společnosti nebo je pro vás naprosto cizí? Solidnost věřitele si tak ověříte už tím, že si o společnosti zjistíte co nejvíce. Ať už hledáte na internetu nebo se ptáte známých. Dobré je číst si i nejrůznější diskuze a ohlasy na danou společnost. Jednoznačně se doporučuje půjčku si vzít od společnosti, která na trhu působí již nějaký ten pátek, tím pádem má s poskytováním půjček jisté zkušenosti. 

Solidní společnost by vám měla poskytnout co nejvíce informací a neměla by požadovat žádné poplatky předem. 

Pozor - úroky! 

Ač sebelepší půjčka se vám může zdát, vždy se oplatí dvakrát si ověřit výši jejich úroků. Protože ty mohou být u některých společností vysoké téměř jako vlny tsunami, které by vaši vratkou loďku rozhoupaly a vy byste šli určitě ke dnu! Právě kvůli nedbalému přečtení smlouvy vám mohou zbýt jen oči pro pláč, to když se nakonec dopočítáte, že na konci přeplatíte dvakrát až třikrát tolik! U solidní společnosti je výše úroků řádně uvedena ve smlouvě, proto smlouvu o poskytnutí půjčky rozhodně nepodceňujte!

 

Nepřítelem sám sobě! 

Ovšem v cestě za klidnou zátokou vám nebudou bránit pouze lichváři nebo nesolidní společnosti s nevýhodnou půjčkou, svou loď můžete ke dnu poslat vy sami! To, když si nespočítáte vaši schopnost splácet nebo když se dokonce snažíte zaplácnout stávající půjčku další půjčkou. Proto se doporučuje před každým rozhodnutím vzít si půjčku opravdu dvakrát přepočítat vaši finanční situaci. 

Nabídka půjček na dnešním trhu by se dala přirovnat rozbouřenému moři, na kterém se plavíte jako rybář na chabé loďce. To, zda-li dokážete doplout do klidné zátoky záleží hlavně na vašem dobrém výběru i objektivnímu posouzení vaši aktuální finanční situace. Pod taktovkou solidní a ověřené společnosti máte totiž dost dobrou šanci užit si klidných vod zátoky.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.