Fixace hypotéky

Jestliže zvažujete, že si jednou vezmete půjčku, měli byste vědět několik důležitých faktů, kterých je samozřejmě více. Jedním z těchto faktů je i „fixace hypotéky“ a v tomto článku se budete moci dočíst, co že tento pojem vlastně znamená a samozřejmě jak získat tu nejlepší tak, aby vyhovovala vašim představám.

K čemu je taková fixace dobrá

Fixace hypotéky je poměrně dobrá věc, která zajisté přijde vhod téměř všem, jež si půjčují větší obnos peněz. Stručně řečeno se jedná o zafixování úrokové sazby, díky čemuž úroky po celou dobu fixace nebudou narůstat a celkově se nijak měnit. Doba fixace je poté brána od uzavření (hypoteční) smlouvy a může trvat i několik let. Její celkovou délku trvání si zvolíte vy sami.

Pokud se ptáte, k čemu je vlastně taková fixace dobrá, odpověď je jednoduchá. Při každé půjčce, u jakékoliv banky, jsou úrokové sazby průběžně měněny. Právě díky fixaci hypotéky však tomu zabráníte a žádné změny ve výši úroků nenastanou. Nesporným faktem ovšem je, že čím déle bude fixace trvat, tím větší bude i úroková sazba.

Jakmile toto fixační období skončí, je potřeba hypotéku refinancovat. To znamená, že bude nastavena nová výše úrokové sazby a to podle aktuálních tabulek v daném období. Je tedy dobré sledovat, kdy vám má fixace skončit, abyste se tomu mohli co nejlépe podřídit. Jako dobrá rada může posloužit i to, že někteří poskytovatelé půjčky mají ve zvyku na tento fakt předem neupozornit a vás by tak mohlo následně čekat nemilé překvapení.

Refinancovat hypotéku můžete samozřejmě i v průběhu trvání fixace, čímž si při správném provedení zajistíte výhodnější splácení. Jestliže v tom ovšem nejste moc zběhlý, doporučuje se kontaktovat některého z finančních poradců, jež za vás vše vypočítá a poradí vám, zdali to bude dobrý krok či nikoliv.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.