Kvůli půjčce opasek víc neutahujte, raději REFINANCUJTE!

Také se vám zdá, že kvůli půjčce utahujete opasek více než je zdrávo? Váš rodinný rozpočet trpí a vy nevíte jak dál? Kvůli půjčce opasek víc neutahujte, raději refinancujte, protože i z původně výhodné půjčky se může stát půjčka nevýhodná.

Refinancování jako často nabízený finanční produkt

Ať už kvůli ztrátě zaměstnání nebo nenadálým výdajům vám půjčka nemusí vyhovovat. A právě refinancování je jedním ze způsobů, jak ušetřit rodiné finance. Prakticky se jedná o upravení předchozí půjčky tak, aby lépe vyhovovala novým nárokům uživatele. To znamená, že vaši stávající půjčku od jednoho věřitele převedete k jinému věřiteli, který nabízí lepší podmínky při splácení, nižší úrok atd.

S refinancováním se můžete setkat poměrně často, snad každá bankovní společnost má ve své nabídce tento produkt. Prakticky tímto získává další klienty, kteří nejsou se svou půjčkou  u předchozího věřitele spokojeni. 

Kdy je čas pro refinancování? 

Možná se ptáte, kdy je ten správný čas pro refinancování půjčky a zda se vám vůbec vyplatí to pobíhání po bankách a s tím spojené papírování. Správný čas pro refinancování je pokaždé, když kvůli půjčce nevyjdete s penězi do výplaty, když váš rodinný rozpočet trpí a když už máte opasek utažený na maximum. Samozřejmě vše záleží na jednotlivých případech, ale mnoho rodin právě díky refinancování ušetří tisíce. A to se opravdu vyplatí. 

Co budete potřebovat? 

Pokud už máte dost utažených opasků a chcete svou stávající půjčku refinancovat, potřebovat budete: 

  • 2 doklady totožnosti
  • všechny dokumenty k vaší stávající půjčce
  • doložitelný příjem

Předem si můžete zjistit, které banky nabízejí výhodnější podmínky k refinancování a pak už vše přenechat bankovním poradcům, u kterých jste v dobrých rukou. 

Hlavní výhody refinancování

Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že vám jiná banka odpustí část předešlé půjčky, která vám nevyhovuje, to ani náhodou. Jednou jste si konkrétní sumu půjčili a tak ji taky musíte i splatit. Výhoda refinancování spočívá hlavně v lepších a výhodnějších podmínkách. Nižší úrok, nižší měsíční splátky s prodloužením doby splatnosti...a to je oč tu běží! Některé banky vám jako bonus odpustí poplatky nebo nabídnou půjčení dalších peněz. 

Mohou refinancovat všichni? 

Zajímavou otázkou je ta, zda mají všichni možnost refinancovat. Můžeme říct, že téměř všichni. I u tohoto bankovního produktu je banka více než obezřetná, proto si proklepne schopnost splácet i zadluženost klientů. 

Refinancování rozhodně stojí za zvážení, zejména v případě když už máte opasek utažený na maximum. Kvůli půjčce opasek více neutahujte, raději REFINANCUJTE!

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.