Na co si dát pozor před uzavřením půjčky

Půjčky mohou být naprosto bezpečné a velice užitečné. Musíme si ale umět půjčku správně vybrat. Jak na to?

Závazné podmínky půjčky

Na začátku je nutné přečíst si závaznou smlouvu. V takové smlouvě jsou uvedeny podmínky, které ochrání obě strany před možnými riziky. Smlouvu navrhuje osoba / společnost, která půjčku zprostředkuje. Díky vysoké konkurenci naštěstí nevzniká monopol, a proto se instituce snaží vyjít zákazníku maximálně vstříc.

Případ nejasnosti smlouvy

Přesto se mohou ve smlouvě vyskytnout záludnosti. V takovém případě se tedy může stát, že Vám část smlouvy nemusí být jasná. V takovém případě je nutné obrátit se na instituci a nechat si danou část vysvětlit. V takovém případě se ale nesmíte nechat obalamutit. Jestliže Vám ani po vysvětlení není daná část jasná, pro konzultaci kontaktujte nezaujatou stranu, popřípadě si vyberte jinou instituci.

Vyhovující versus nevyhovující smlouva

Po rozebráni smlouvy je nutné ujasnit si, zda jde pro Vás smlouva výhodná, či nikoli. Mnohdy můžete váhat. V takovém případě je lepší od půjčky upustit a vybrat si jinou nabídku. Díky výše zmíněné konkurenci institucí si můžete jako zákazník opravdu vybírat.

Mějte pevná pravidla

Před uzavřením půjčky si stanovte svá pravidla. Upřesněte si částku, kterou jste ochotni za půjčku zaplatit (úroky). Při prověřování smlouvy a celkové půjčky se pak dokážete daleko lépe rozhodnout a daleko odolnější budete před manipulací druhé strany. Instituce, které poskytují půjčky mají proškolené obchodníky, kteří se Vám budou snažit vnutit půjčku za každou cenu. Na všechny tyhle postupy se připravte a předem si ujasněte Vaše požadavky.

Nebojte se zeptat ostatních

Pořád jste si na danou instituci / půjčku neudělal dostatečný obrázek? Využijte zkušenosti jiných. Zeptejte se například v diskuzních fórech, popřípadě Vašich známých na zkušenosti. Často se totiž můžete dozvědět spoustu informací navíc.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.