P2P půjčka - další způsob, jak si půjčit bez banky!

Existuje celá řada způsobů jak se dostat k penězům, když je jich v našich peněženkách a na našich účtech nedostatek. Půjčit si můžeme bezúročně od kamaráda, vzít si můžeme půjčku tvářící se spíše jako dar od rodičů, pro peníze zaskočíme do banky a ani v případě, že se k nám ony seriózně se tvářící bankovní společnosti otočí zády, na suchu nezůstanem. To pak honem vyhledáváme nebankovní společnosti, které jsou k nám o dost více přívětivější než jejich "seriózní známí". Je malá pravděpodobnost, že od nebankovní společnosti odejdeme poprázdnu. Kdybyste však hledali ještě jiný, možná i výhodnější způsob půjčky, vřele vám doporučujeme P2P půjčku!

P2P půjčka, co to je?

P2P je zkrakta anglického pojmu peer-to-peer ( lending) v překladu to můžeme nazvat jako vzájemné půjčování a ve skutečnosti jde o totéž. Půjčovat si v tom případě nebudete od bank, ani od nebankovních společností, ale od běžných lidí užívající internet a toužící po investicích. P2P půjčky již ve světě existují asi pět let a i my v České republice jsme se konečně dočkali. P2P půjčku si můžete domluvit  na serveru Benefi.cz, ale o tom později. 

Slovo potencionálního dlužníka má mnohem vyšší váhu!

 Na rozdíl od bank, kde nastávající dlužník sedí tiše, "ani nedutá", jen aby mu banka úvěr schválila, jsou půjčky P2P mnohem vstřícnější. Co víc, slovo nastávajícího dlužníka má jó nějakou váhu! Zájemce o půjčku si sám nastaví podmínky, za kterých si půjčku vezme. A je jen na věřiteli, jestli je ochoten půjčku poskytnout či nikoliv. 

Jak to tedy funguje? 

Pro všechny, kteří mají v tom všem tak trochu zmatek to vezmeme hezky polopatě. Zkrátka a dobře, pokud se dostanete do situace, kdy banka hraje mrtvého brouka zrovna ve chvíli, kdy vy potřebujete půjčit, kamarád odjel na dovolenou a rodiče o půjčku žádat nechcete, zbývá vám už jen pár málo možností, jak se k vytouženým penězům dostat. V této chvíli obvykle na řadu přicházejí nebankovní společnosti, které jsou známé svou otevřeností a vstřícností. Ovšem je nová doba a nová doba si žádá nové a neokoukané řešení. A jestli patříte mezi ty, kteří milují zkoušení nových věcí, je právě P2P půjčka určená zrovna pro vás. Server Benefi.cz funguje na základě poptávky a nabídky. Pohybují se na něm věřitelé, kteří mají dostatek volných peněžních prostředků na to, aby investovali a půjčili je jiným lidem. A pak jsou zde žadatelé o půjčku, v případě schválení a domluvy - dlužníci, kteří si mohou o výši půjčky, ale i o výši úroků rozhodovat. Obecně zde platí že: 

- existuje minimální a maximální částka, kterou si lze a kterou lze půjčit

- věřitel může nabídnout i nižší úrok, vyšší však nikoliv

- půjčku můžete požadovat po více lidech, tak nemusíte mít 10 000 Kč od jednoho věřitele, nýbrž po tisícovce od deseti lidí. 

Existuje nějaký zprostředkovatel? 

Možná, že se ptáte: "existuje u tohoto typu půjčky nějaký zprostředkovatel?"Ano! Je jím administrátor serveru Loanis.cz, který v případě dohody mezi věřitelem a žadatelem o půjčku vyřidí vše ostatní, to znamená: 

- sepíše smlouvy a pošle je k podepsání oboum stranám

- vede si veškeré účetnictví

- na starost má i upomínky k opožděným splátkám

- stará se i o exekuci a vymáhání dluhů

Ovšem nedělá to jen tak, pro nic za nic. Určité procento z investic věřitele i z úroků dlužníka jde právě onomu zprostředkovateli. I přesto je půjčka P2P mnohem výhodnější než od bankovních společností. 

Pokud se rozhodnete pro půjčku P2P

Pokud se rozhodnete pro půjčku P2P znamená to , že jste opravdovým dobrodruhem neboť jsou právě P2P novinkou na českém trhu. Vzít si tuto půjču tak pro vás bude znamenat notnou dávku kuráže. Ovšem půjčené peníze na vašem účtu tak budou důkazem toho, že vše funguje tak, jak má. A pokud půjčené peníze vrátíte v dohodnutý termín, budete jen dalším pojítkem, které rozjede novou vlnu půjčování u nás! Výhodou pro vás bude maximální spokojenost z mnohem nižšího úroku, než který by vám poskytla banka. Potěší vás i fakt, že nebudete pod drobnohledem bank, které vás protáhnou všemi existujícími i neexistujícími registry dlužníků. 

Pokud se rozhodnete být věřitelem na serveru Benefi.cz 

A pokud se rozhodnete stát na druhém konci bariéry a nabídnete své peníze k půjčkám pro ostatní, nudit se také nebudete. Jen vy se rozhodnete komu půjčíte a za jaký úrok. Zahrát si tak můžete na vlastní bankovní kancelář! A výhoda pro vás? Vše vyřídí váš zprostředkovatel. Příprava smluv i případné vymáhání dluhů tak klidně můžete nechat na něm. 

I když půjčky P2P ještě nejsou tolik známé, jisté je jedno - vše je jen otázkou času. Zvykli jsme si na neustálou přítomnost internetu, podřídili jsme se nedostatku soukromí na facebooku, jistě si časem oblíbíme i půjčky P2P. Ty totiž mají s internetem i facebookem mnoho společného! Jednak je zde online výhoda, která značí rychlost a komfort a jednak je zde určitá skupina lidí shromažďující  se na jednom serveru, kde spolu vzájemně komunikuje.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.