Penzijní fond

Chcete se do vašeho důchodu finančně zabezpečit a nemuset se bát, jak na tom budete s penězi? Zřiďte si proto svůj penzijní fond, který spočívá v tom, že uzavřete smlouvu s bankou či spořitelnou, v níž bude jasně uvedeno, kolik do fondu budete měsíčně vkládat.
 

Finanční zajištění na stáří

Finančně si do fondu budete muset ukládat do vašich šedesáti let. A podle tabulek hodnot vám bude stát, dle výše vašeho měsíčního vkladu, přispívat také státními podporami. Nejčastěji bývá minimální výše vkladu několik stovek. Ovšem to platí u každého jinak, neboť lidé platí podle vlastních možností.

Pokud se vám nechce penzijní fond zřídit přes žádnou banku, ani pojišťovnu, můžete využít služeb pošty. Každopádně to je nejméně využívaná možnost a naopak, nejvíce lidí využívá nabídek spořitelen díky tomu, že se zde lze setkat asi s nejvíce znalými pracovníky v této věci.

Ovšem zřizování penzijního fondu u spořitelen či bank sebou nese i riziko, že daná společnost, u které máte uložené své peníze, zkrachuje a vy tak o to, co jste si naspořili, přijdete.  Proto je dobré obracet se na známé a úspěšné společnosti, u kterých je toto riziko významně potlačeno.

Jestliže si nejste ani jistí tím, kolik měsíčně vkládat, požádejte o pomoc finančního poradce. Je na to specializovaný a podle vašich příjmů vám doporučí ideální měsíční částku, kterou do vašeho penzijního fondu vkládat. Každopádně dle logického myšlení si částku, jež si můžete dovolit, můžete vypočíst i sami. V průměru lidé vkládají okolo 500 - 700 Kč.

Zřídit penzijní fond si může každá fyzická osoba starší 18 let, tedy po dosažení své plnoletosti. Je ovšem nutnost počítat s tím, že nastane povinnost pravidelně vkládat do 60 let. Ukončit penzijní fond je samozřejmě možné, ale přijdete o státní podporu, kterou vám každý měsíc stát na fond přičítá.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.