Produkty na slátky

Máte vyhlédnutou novou televizi, počítač, kuchyň, sedací soupravu nebo jakýkoliv jiný produkt, na který nemáte momentálně dostatek financí? Nevadí, zažádejte u výrobce nebo přímo v obchodě o měsíční splácení.

Spotřebiče na splátkový kalendář

Počet splátek si určíte sami a jejich výši ve většině případů také. Většinou tak můžete například splácet od 5 do 30 splátek v měsíčních intervalech. Samozřejmě je nutné počítat i s tím, že k splátkám vám budou přičteny nějaké úroky, které tak cenu konkrétní věci ještě navýší. Konkrétní čísla nemá smysl psát, neboť každý případ je jiný a záleží na podmínkách, které si dohodnete při koupi. Každopádně se najdou i takový prodejci, kteří zboží na splátky nabízí bez navýšení a po splacení je finální částka naprosto stejná jako původní kupní hodnota.  Pro vytvoření si bližší představy uvedeme jeden příklad. Pokud zaplatíte například za sedací soupravu 35 000,- Kč, můžete splácet 10x 3 500,- Kč nebo 20x 1 750,- Kč.

Jestliže si objednáte nějakou těžkou věc, jako je například již uvedená sedací souprava či nová kuchyň a nemáte pro ní zajištěný odvoz, může vám většinou prodejce odvézt produkt až domů, ani zde se však nevyhnete ve většině případů poplatkům za dovezení a případně za montáž. Je tedy lepší brát na vědomí, kolik za vámi vybraný produkt zaplatíte doopravdy se všemi úroky a skrytými poplatky. Občas totiž může být konečná částka poměrně šokující.

Ovšem obchodníci jsou za každý prodaný kus rádi a proto je možné zkusit se domluvit i na slevě, například v podobě ubrání některého poplatku. Zde je potřeba zmínit, že ti co vám zboží prodávají, nejsou jediní na trhu, kdo nabízí takový produkt a že se můžete poptat jinde. Většinou poté prodejce sleví rád, neboť prodání produktu a udržení si zákazníka bývá prioritní.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.