Půjčka na bydlení

Každý člověk se chce dříve či později nastěhovat do svého vlastního bydlení, ať již se jedná o rodinný dům či byt. Jenže k tomu, aby si lidé mohli pořídit vlastní bydlení, je potřeba mít i dostatek financí, které se pohybují v řádech statisíců, ale i miliónů. A tuto finanční hotovost ne každý má, proto zajisté hledá způsob, jak peníze sehnat. Jednou z nabízených možností je vzít si půjčku na bydlení, ze které by šlo zafinancovat jak koupi nového bytu, tak i stavbu rodinného domu.

Hypotéky a úvěry se zástavou nemovitosti

Samozřejmě výše tohoto úvěru se obvykle určuje podle toho, k čemu bude využit. Je jasné, že na rekonstrukci či různé opravy postačí mnohem nižší částka než přímo na výstavbu nebo koupi. Při nižších půjčkách obvykle stačí doložit výši příjmů a také pracovní poměr, aby věřitel měl jistotu, že mu budou peníze spláceny.

Při vyšších částkách, kde se již jedná o milióny, je ovšem potřeba mimo těchto podmínek také ručit nemovitostí a mnohdy je potřeba i ručitel. Navíc je potřeba doložit vyšší příjmy, tudíž je dobré, když se spojí příjem více lidí najednou (rodina, manželka apod.). Navíc dle výpočtu průměrné měsíční mzdy bude vypočítána maximální částka, kterou banka ve formě půjčky poskytne. Její výše ovšem zpravidla nepřesáhne hranici 80% z celkové ceny nemovitosti.

Aby některé společnosti poskytující takovou půjčku měli vyšší jistotu, že jim bude celá řádně splacena, je v některých případech dokonce omezen i věk, do kterého lze o půjčku na bydlení zažádat a samozřejmě je i doba splatnosti kratší, z čeho vyplývá, že splátky bývají vyšší.

Výhodou úvěru na bydlení je ovšem to, že pokud splníte podmínky, můžete ho získat v každé české bance a nejčastěji je nabízen jako hypotéka či stavební spoření, jež se dá upravit právě na úvěr. Je to dobré proto, že poté lze čerpat výhody i ze státního příspěvku.

Pokud se tedy rozhodnete jít o úvěr na bydlení požádat, vezměte si s sebou doklady totožnosti (občanský průkaz), doložení příjmů (průměrná měsíční mzda) a zaměstnání a také informace o nemovitosti, na kterou si chcete půjčku vzít. Můžete též využít srovnávače hypoték s možností žádat online.

 

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.