Půjčka pro cizince

Jestliže jste cizinec, popřípadě máte nějakého známého který ano, a potřebujete si vzít půjčku, tak dobrou zprávou je, že to je možné. Přitom ještě před několika lety to bylo ovšem prakticky nemožné, či velmi obtížné, a osoby, které neměly zapsaný trvalý pobyt na území České republiky, neměly prakticky žádnou šanci na získání půjčky. Samozřejmě doba jde dopředu a to i co se týče bankovnictví a financí.


Půjčky pro klienty bez Českého občanství

Hypotéka pro osoby, které nemají trvalé bydliště v České republice je přitom velice podobná klasické hypotéce, pouze s tím rozdílem, že se v několika věcech liší a samozřejmě má méně shovívavé podmínky, s čímž je každopádně nutno počítat. Místo klasického občanského průkazu je potřeba předložit cestovní pas, doklad o povoleném trvalém/dlouhodobém pobytu na území ČR a ještě jeden doklad totožnosti, kterým může být třeba řidičský průkaz.

Samozřejmě, pro občany z rozlišných zemí platí většinou jiné podmínky. V mnoha případech jsou ve výhodě Slováci, ovšem ani to nemusí být pravidlem. Poté také platí individuální podmínky pro občany zemí z různých světových oblastí. Jiné jsou pro ty ze Spojených států amerických, členy Evropské unie, občany ostatních evropských států či ostatních zemí světa. Nejtvrdší podmínky platí pro ty, kteří pocházejí ze zemí bývalého Sovětského bloku, tedy mimo jiné z Ukrajiny, Běloruska a podobně. Pro tyto lidi je velice obtížné, až prakticky nemožné, hypotéku získat i v dnešní době.

Každopádně jedna podmínka, která platí pro občana České republiky či jiné světové země naprosto stejně, je ta, že je potřeba doložit příjmy. Pokud se tak nestane, hypotéku vysoce pravděpodobně nedostane nikdo, ať je odkudkoliv. Příjmy musejí ve většině případů pocházet z České republiky.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.