Půjčky a skryté poplatky

Každý člověk se někdy v životě může dostat do situace, kdy bude bez finančních prostředků a nutně bude potřebovat něco uhradit. Pak je jedním z možných řešení vzít si půjčku. Pokud se však zájemce o půjčku dříve problematikou půjčování nezabýval, měl by postupovat velmi opatrně. Získat půjčku je velice jednoduché, ale důležité je, aby půjčka nebyla příliš nevýhodná. Protože je možno vzít si půjčku nejen od bank, ale i nebankovních společností a soukromých poskytovatelů půjček, stává se často, že chování těchto poskytovatelů není seriózní, a půjčka vyjde mnohem dráž, než žadatel očekával.

Bankovní půjčka není pro každého

Určitou jistotu poskytují zájemcům o půjčku bankovní produkty. Banky však nepůjčí každému žadateli. Zájemce o půjčky si důkladně prověřují, a pokud má žadatel záznam v registru dlužníků nebo nízkou bonitu, půjčku nedostane. Banky poskytují různé typy půjček spotřebitelské úvěry, účelové a neúčelové půjčky, půjčky na bydlení, úvěry ze stavebního spoření, kontokorenty, kreditní karty a další. Každý zájemce si může vybrat ten produkt, který je pro jeho potřeby nejvhodnější, ale musí splnit poměrně přísné nároky, které banky na žadatele o půjčku mají.

Nebankovní půjčky online

Mnoho lidí proto raději hledá půjčku v nebankovním sektoru, kde kritéria na bonitu a bezdlužnost žadatele nebývají tak přísná. Velmi často je zde využívaná půjčka bez registru, kdy si poskytovatel prověřuje pouze to, zda mu dlužník bude schopen splácet, ale nenahlíží do registru dlužníků. Šanci získat tuto půjčku mají tedy i ti, kteří záznam v registru dlužníků mají. Naprostou většinu nebankovních půjček si lze sjednat online, vyřízení je velmi jednoduché, pohodlné a rychlé. Jedná-li se o vyšší částky, mohou být požadovány záruky, například zástava nemovitosti. Půjčky jsou samozřejmě dražší a je potřeba dát pozor na to, co obsahuje smlouva o půjčce, poplatky jsou někdy skryté a půjčka se značně prodraží.

Pozor na výši poplatků

Při žádosti o půjčku by se klient neměl soustředit pouze na výši úroků. Pokud bude u půjčky nutno zaplatit poplatek za poskytnutí půjčky, vyřízení, za vedení účtu, za použití karty a další možné poplatky, přeplatí zájemce značnou částku a půjčka s nízkými úroky bude rázem velice drahá. Proto je povinností poskytovatele uvádět u půjčky RPSN (roční procentní sazba nákladů), ve které se odráží všechny náklady spojené s úvěrem. Neuvedení RPSN může být známkou neserióznosti poskytovatele.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.