Výhody nebankovních půjček

Dnešní doba je rychlá a přeje rychlým řešením. Také z toho důvodu roste poptávka po takzvaných nebankovních půjčkách, které mají oproti těm bankovním několik výrazných výhod. Jednou z nich je právě rychlost. Subjekty, které nebankovní půjčky nabízejí, totiž odstraňují ze schvalovacích procesů některé kroky, které brzdí schvalování běžných bankovních půjček. Zároveň disponují sítí obchodníků, kteří za klientem přijedou na smluvené místo prakticky kdykoliv. Zatímco u běžné půjčky procházíte mašinérií papírování a dokladování informací o vaší osobě, u těchto subjektů je schvalování přímé a daleko rychlejší. Půjčit si můžete částky od 1 000 Kč do 80 000 Kč. Vzhledem k účelu, kterému jsou nebankovní půjčky určeny (tedy maximální rychlost v nouzové situaci) jsou to částky adekvátní.


Jak to funguje?

Princip je zpravidla vždy stejný. Jako klient, který hodlá využít nebankovní půjčku, vyplníte formulář umístěný na internetu. Zde zadáváte jen základní údaje. Po chvíli se vám na uvedený telefon ozve obchodní zástupce, který s vámi domluví osobní schůzku. Není výjimkou, že již na tuto schůzku s sebou přinese požadovanou hotovost a okamžitě po podpisu smlouvy obnos předává. V takových případech je cesta od vyplnění dotazníku až po převzetí peněz dlouhá i jen několik málo hodin, případně minut. Ani v případě, že zvolíte bezhotovostní půjčku na účet, není proces schvalování dlouhý. Finance mohou na vašem účtu přistát za několik dní, nejpozději vždy do tří týdnů od podepsání smlouvy.

Co potřebuji?

Další výhodou nebankovních půjček je minimum dokladů, které po vás bude obchodní zástupce požadovat. Mnohdy není potřeba ani potvrzení o zaměstnání, většinou si vystačíte s osobními doklady a telefonním číslem. Přitom i nebankovní subjekty poskytují celou řadu výhod, ne nepodobných těm, které nabízejí bankovní domy. Získat tak můžete odklady splátek, možnost splacení bez úroku, nebo dokonce vrácení částky bez poplatku poté co jste si půjčky zcela rozmysleli. Všechny tyto výhody jsou u většiny firem dostatečně inzerovány, pokud byste přesto o některou ze jmenovaných výhod měli zájem, informujte se u obchodního zástupce, se kterým budete půjčku projednávat.

Na co nebankovní půjčku?

Nebankovní půjčku si můžete pořídit na co chcete. Firmy, které je nabízejí, se neptají na co je potřebujete. Nejčastěji se těchto půjček využívá v případě, že je potřeba rychle cokoliv koupit, nebo se vyskytly nenadálé výdaje a je třeba získat nějaké finance do nejbližší výplaty. Jak vidíte opět zde hraje roli především rychlost. Rychlost, kterou s běžnou bankou většinou nedosáhnete.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.