Vzali jste si příliš mnoho půjček?

Pokud nepřistupujete k půjčování opatrně a uvážlivě, může se lehce stát, že si sjednáte a vyčerpáte velké množství půjček a splácení bude příliš zatěžovat váš finanční rozpočet. Nezapomínejte, že i kontokorent, kreditní karty nebo stavební spoření jsou půjčky nebo úvěry. Mají sice různé výhodné i méně výhodné podmínky, ale jedno mají společné – musíte je splácet. Také ti, kteří své závazky hradili bez problémů, se mohou dostat do situace, kdy je větší množství půjček bude zatěžovat, například při ztrátě zaměstnání, onemocnění a podobně. I pro tyto situace existuje řešení.

Jak snížit výdaje

Jednou možností je snížit výdaje a nekupovat nic, co není opravdu nezbytné. Pokud je to možné, co nejrychleji splatit půjčky, které zatěžují nejvíce. V některých případech však výdaje již snížit nejde. Pak se nabízí poměrně nová možnost, která by obtíže se splácením půjčky mohla vyřešit – konsolidace půjček. Jedná se o sloučení všech dosavadních půjček do jedné a o prodloužení doby splácení. Tím se půjčka nezlevní, ale sníží se měsíční splátka, někdy i velmi výrazně. Konsolidace půjček však nebývá umožněna každému zájemci, navíc je pak nutno dodržovat značnou finanční kázeň a nebrat si žádné další půjčky.

Komu je určena konsolidace půjček

Konsolidaci půjček využívají především ti, kteří mají větší množství půjček a splátky pro ně představují příliš velkou zátěž. Někdy si půjčky sloučí i lidé, kteří se nechtějí zabývat administrativou kolem většího množství půjček a úvěrů a kteří by částku, o kterou budou splátky sníženy, chtěli využít jinak. Spojení půjček však nebývá umožněno dlužníkům, kteří mají zápis v registru a kteří již měli potíže se splácením. Konsolidovat nemohou ani lidé, kteří mají větší množství půjček na vysoké částky.

Kdo nabízí konsolidaci půjček

Slučování půjček nabízejí jak banky, tak nebankovní společnosti. Podmínky jsou u různých poskytovatelů různé, u bankovních konsolidací je možno počítat s výhodným úrokem, ale s mnohem přísnějšími požadavky na žadatele. Nebankovní společnosti jsou v nárocích na klienta mírnější, ale požadují vyšší úrok. I tak je možno ušetřit – například na tom, že po konsolidaci půjček nebude klient platit poplatky u více půjček, ale pouze u jedné.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.