Konsolidace mikropůjček pomůže předejít nadměrnému zadlužení

Konsolidace mikropůjček pomůže předejít nadměrnému zadlužení Splácíte velké množství drobných půjček a spotřebitelských úvěrů a ztrácíte nad svými závazky přehled? Možná platíte dokonce více, než by bylo nezbytně nutné a tolik potřebné finanční prostředky vám každý měsíc unikají. Nastal čas se nad vaší situací zamyslet a přijmout opatření, která vám uvolní ruce a uleví vašemu rozpočtu.

Co jsou mikropůjčky?

Pod toto označení se schovají všechny půjčky poskytující vám menší sumu s krátkou dobou splatnosti. Jde například o:

  • často využívané půjčky do výplaty,
  • drobné spotřebitelské úvěry,
  • kontokorenty,
  • kreditní karty,
  • rychlé online nebankovní půjčky,
  • a další.

Jejich splatnost je obvykle omezena na několik dní. Úroky a celkové RPSN jsou sice vyšší, což ale při nízké částce úvěru nehraje až zase tak velkou roli. Nevýhodou ovšem je, že při překročení předem nastavené doby splácení je nutné platit penále, které už tak nízké nebývá. Nejste-li tedy schopni splácet několik mikropůjček najednou a zdroj vašich peněz pomalu, ale jistě vysychá, nastal čas na konsolidaci vašich mikropůjček.

Jak funguje konsolidace?

Velice jednoduše. V rámci konsolidace převezme nový poskytovatel úvěru všechny vaše závazky a uhradí je. Vy pak nemusíte kvůli nabíhajícímu penále přeplácet velký počet mikropůjček a topit se v dalších dluzích. Tento nový poskytovatel vám pak na celkovou služnou částku nastaví lépe vyhovující podmínky, tedy nový úrok, výši měsíčních splátek i dobu splatnosti. Jakmile proběhne konsolidace, dlužíte už pouze jednomu věřiteli a víte přesně kolik, i kdy svůj dluh splatíte.

Výhody konsolidace

Díky konsolidaci všech vašich drobných půjček získáte každý měsíc peníze navíc. Díky tomu, že budete splácet pouze jedinou sloučenou půjčku, získáte také přehled o svých výdajích a snadno si každý měsíc naplánujete rozpočet tak, abyste vyšli a nepotřebovali další půjčku. Pravděpodobně také získáte lepší podmínky, tedy nižší úvěr a celkové RPSN. Obezřetní byste ale měli být v oblastech týkajících se:

  • sankcí nastavených u vašich mikropůjček,
  • příliš benevolentního nastavení splátek.

Konsolidujte své půjčky z tepla domova

Kvůli konsolidaci všech svých mikropůjček nemusíte nutně chodit do banky či si sjednávat schůzku s finančním poradcem. O konsolidaci jednoduše zažádáte také online. Stačí vám počítač s přístupem k internetu anebo chytrý telefon.

Na co si při konsolidaci dát pozor

Poskytovatelé drobných půjček, které jste si v minulosti vzali, mohli do smlouvy zanést sankční podmínky při předčasném splacení úvěru atp.  Pokud jste si smlouvu dobře neprostudovali, poskytněte ji alespoň vašemu novému věřiteli, ať to může udělat za vás a předejít tak nemilému překvapení.

Další slabinou konsolidace může být příliš benevolentní nastavení měsíčních splátek, které v konečném důsledku může vést k delšímu splácení závazků a jejich zbytečnému přeplacení.

V čem se liší konsolidace a refinancování mikropůjček?

Tyto dva pojmy si mnoho zájemců o půjčku stále plete. Jde sice o procesy, které k sobě mají blízko, nejsou ale totožné. Liší se především v počtu půjček.

  • Konsolidace slučuje více drobných půjček do jedné.
  • Refinancování znamená převod půjčky k jinému poskytovateli za výhodnějších podmínek.

Na rozdíl od konsolidace se refinancování tedy týká pouze jediné půjčky, obvykle i s vyšší celkovou sumou. Nejčastěji jde o hypotéku anebo leasing na auto. Žádné slučování půjček se tedy v případě refinancování nekoná.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Půjčky

Půjčky partneři

Rychlé nebankovní půjčky bez registru

Online nebankovní půjčky v hotovosti ihned i bez doložení příjmu