Mikropůjčky ovládly svět! Jaké jsou jejich výhody?

Vzít si půjčku bylo do teď celkem obvyklé, ovšem vzít si mikropůjčku je dnes doslova hitem. Ano! S mikropůjčkami se roztrhl pytel a i vy možná zvažujete vzít si jednu. Jaké jsou tedy výhody mikropůjček a kdy je výhodné si o ně požádat? 

Mikropůjčka, o co jde?

Mikropůjčka je dnes velmi oblíbeným finančním produktem. Nabízejí ji nebankovní společnosti, které jimi vyplnili dosud prázdnou mezeru na trhu. Banky jednoduše nejsou schopné ani ochotné půjčit lidem jen pár tisícovek na krátkou dobu. Obvykle s klientem sjednají dlouhodobý kontrakt na půjčku v řádech desítek tisíc, přiklepnou úroky a těží z dlouhodobé smlouvy. A nepůjčí jen tak někomu, to ani náhodou. Banky si své klienty řádně proklepnou, protáhnou je registrem dlužníků, potřebný je i doklad o výši příjmu a ručitel. To nebankovní společnosti jsou mnohem vstřícnější co se ohrožených skupin lidí týče. Po svých klientech nepožadují doklad o výši přijmu, ani ručitele. Tak na mikropůjčku dosáhnou i maminky na mateřské dovolené, důchodci, studenti, nezaměstnaní, zkrátka a dobře všechny skupiny, ke kterým by se běžná banka nejspíš obrátila zády. 

Co znamená vzít si mikropůjčku? 

Mezi mikropůjčky patří finanční produkty nebankovních společností jako jsou krátkodobé půjčky, rychlé půjčky, půjčky do výplaty, půjčky 24 hodin denně a podobně. Cílem je získat menší obnos peněz na dobu několik dnů, týdnů až měsíců, za poplatek samozřejmě. Vzít si mikropůjčku obvykle neznamená navštívit nějakou instituci, většinu mikropůjček si vyřídíte hezky z pohodlí domova. On-line možnost vyřízení půjčky ocení všichni. Stačí vyplnit krátkou žádost obvykle ve formě dotazníku, v případě schválení máte peníze na svém bankovním účtu do několika hodin. U některých společností je možnost získat peníze i formou složenky. 

Na co si vzít mikropůjčku? 

Mikropůjčka je určena všem těm, kteří se ocitnou v problematické finanční situaci, kdy nemají dost peněz a do výplaty je ještě daleko, přesto však vědí, že za určitou dobu finance mít budou. Tak si zkrátka vezmou krátkodobou půjčku, kterou pokryjí akutní potřebu a pak i s poplatkem peníze vrátí. 

Shrnutí výhod mikropůjčky

Mikropůjčky hýbou světem, dokáží zachránit leckterý finanční problém rodiny. Jejich výhodou je snadné vyřízení, téměř jisté schválení i rychlé vrácení peněz. Zkrátka  a dobře se nemusíte vázat dlouhodobou půjčkou u banky a zatěžovat svůj finanční rozpočet na dlouhou dobu jen kvůli pár tisícovkám. U nebankovních společností, které mikropůjčky nabízejí si můžete být jisti, že se k vám nejspíš neotočí zády. 

Samozřejmě i tady je nutná jistá obezřetnost. Pokud víte, že peníze nemáte teď a nebudete je mít ani za určitou dobu, ani mikropůjčka vám trn z paty nevytáhne, naopak bude jen dalším hřebíkem do rakve s názvem zadluženost.

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Půjčky

Půjčky partneři

Rychlé nebankovní půjčky bez registru

rightBg /files/_cache/160x600-0-0-0/bimg/bimg_16/e2fa8d495eb43677058e2055c805833c.jpeg 155 20 right 160 600 1 #wrapper https://www.microcredit.cz/?inzerce